پروژه درباره میدان شهدا (مشهد)

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓ فرمت فایل : word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحات :14 قسمتی از متن فایل دانلودی : انواع سیمان استفاده شده در پروژه میدان شهدا انواع سیمان های مورد استفاده در بتن پروژه از نوع تیپ 2 مپروژه درباره میدان شهدا (مشهد)|2070988|sarzamindoost|پروژه درباره میدان شهدا,میدان شهدا,میدان,شهدا,ساخت و ساز
با ما همراه باشید با موضوع پروژه درباره میدان شهدا (مشهد)

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

انواع سیمان استفاده شده در پروژه میدان شهدا

انواع سیمان های مورد استفاده در بتن پروژه از نوع تیپ 2 میباشد و اگر

این سیمان در بازار موجود نبود سعی می شود که از سیمان پازولان استفاده شود.

بیشترسیمان مورد نیاز این پروژه از کارخانه ی سیمان مشهد تهیه می شود و در مواقعی که این کارخانه مشکلاتی را برای تهیه سیمان مورد نیازداشته باشد از کارخانه های سیمان بجنورد و یا سبزوار استفاده می شود.

طرح اختلاط بتن در پروژه میدان شهدا

قبل از شروع به کار یک پروژه از آزمایشگاه مربوطه خواسته می شود

مصالح بتنی را که در آن پروژه قابل مصرف است به آزمایشگاه برده و بر اساس آن مصالح ، دانه بندی وعیار سیمانی را که می خواهند در این طرح به آنها می دهند.بر اساس این طرح اختلاط پیمان کار موظف است نسبت به انجام بتن سازی اقدام نماید.

طرح اختلاط بتن دارای روش های مختلفی می باشد .بتن های مورد استفاده در این پروژه عیارهای متفاوتی دارند که عبارتند از: بتن 150 برای مگ ، بتن 250 برای بتنهای موجود در جداول و بتن 300 یا 350 برای کارهای سازه ای .

روش تولید بتن در پروژه میدان شهدا

کلیه ی بتن های موجود در این پروژه از کارخانه های ساخت بتن تامین می شود .

قبل از اینکه بتن مورد نیاز در کارخانه تولید شود بچینگ موجود در کارخانه مورد بازدید قرار می گیرد و پس از تایید سیستم بچینگ، سیستم طرح اختلاط و دانه بندی آنها اختلاط بتن انجام می گیرد.

روش تولید بتن بیشتر به صورت دستگاه بچینگ می باشد و پس از ساخت بتن در آن مدت زمان معینی که باید بتن حمل شود ، بتن توسط میکسل به پروژه حمل شده و از آنجا توسط پمپ و یا توسط باکت هایی که با جرثقیل جابجا می شوند بتن را داخل محل های مورد نیازمی ریزند.

آزمایشگاه پروژه و شرح وظایف آن

در مورد دانه بندی بتن آزمایشهای مختلفی وجود دارد که توسط آزمایشگاه موجود در پروژه انجام می گیرند .برای اینکه متوجه شوند که دانه بندی ها دچار تغییر شده اند یا نه این آزمایشات به صورت دوره ای نیزهر چند ماه یک بارانجام می شود که اگر آنها دچار تغییر شوند بر اساس آن دانه بندی مجددا بتن طرح اختلاط داده می شود .

یکی از آزمایشاتی که موقع هر بتن ریزی گرفته می شود، مربوط به ارزش ماسه ای دانه بندی است که باید استاندارد های لازم را داشته باشد و باید ارزش ماسه ای آن بررسی شود مخصوصا در مورد ماسه که مصرف زیادی دارد و امکان دارد از معدن های مختلف تهیه شود .

به علت وجود پروژه های متعدد (نزدیک به 48 پروژه) و حجم بالای بتن ریزی (تقریبا 1000 متر مکعب در روز) این پروژه دارای یک آزمایشگاه مقیم می باشد که در آنجا مستقر است.

با توجه به نیاز پروژه ها از آزمایشگاه مقیم دعوت می شود تا نمونه گیری های مورد نیاز با توجه به هر پروژه را انجام دهند

که در هر مرحله پنج سری قالب که به صورت مکعبی شکل هستند را نمونه گیری می کنند که به مدت 11 روز و یا 42 روز نمونه ها در شرایط آزمایشگاهی نگه داشته و پس از آن شکسته می شوند .در صورتی که در طی این مدت به آن نتیجه مطلوب نرسند ، با توجه به نظر دستگاه نظارت اقدام به شکستن نمونه ی 90 روزه می شود و در این نمونه مشخص می شود که بتن به مقاومت مورد نیاز رسیده یا خیر که اگر نرسیده باشد تمهیدات دیگری وجود دارد که طبق قوانین موجود در بتن ایران در نشریه آبا بتن بررسی شده و نتیجه گیری می شود که بتن مورد نظرقبول است یا باید تقویت ویا مورد تخریب قرار گیرد.

و...