تحقیق بررسی مطالعه پیرامون عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرم

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی مطالعه پیرامون عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرم و تاثیر آن در شکست های میان طبقه ای سازه های میان مرتبه ، در قالب Word و 155 صفحه و قابل ویرایش. =====================================================تحقیق بررسی مطالعه پیرامون عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرم|32016294|sarzamindoost|عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرم,قاب خمشی ویژه چیست,نحوه اجرای قاب خمشی,چگونگی طراحی برای جلوگیری از ایجاد طبقه نرم,محاسبه ضریب زلزله در قاب های مورد مطالعه,محاسبه میزان سختی طبقه در قاب های مدلسازی شده,اثر طبقه نرم بر زمان ت
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق بررسی مطالعه پیرامون عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرمدانلود پایان نامه با موضوع بررسی مطالعه پیرامون عملکرد لرزه ای قاب های خمشی بتن مسلح دارای طبقه نرم و تاثیر آن در شکست های میان طبقه ای سازه های میان مرتبه،
در قالب Word و 155 صفحه و قابل ویرایش.

========================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
========================================================


تمامی فایلهای موجود در سایت صرفا برای راهنمایی و کمک به دانشجویان و محققین عزیز می باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.


قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده
یکی از شایع ترین مشکلات حال حاضر ساختمان های ساخته شده و یا در حال ساخت در ایران، افزایش ارتفاع یک طبقه نسبت به سایر طبقات بوده که در مقابل زلزله به شدت آسیب پذیر می باشند. در این پایان نامه، دو قاب خمشی بتن مسلح با تعداد طبقات 7 و 9 که دارای طبقه ی نرم (ایجاد شده در اثر افزایش ارتفاع) هستند، مدل گردید، که 48 مدل تحت تحلیل دینامیکی طیفی و 48 مدل تحت تحلیل استاتیکی غیرخطی و کلاً 96 مدل مورد آنالیز قرار گرفتند. در نهایت این نتیجه حاصل شد که قرارگیری طبقه نرم در طبقات پایینی تا ارتفاع میانی سازه بسیار خطرناک است. کم خطر ترین موقعیت برای طبقه نرم، قرارگیری در دو طبقه آخر می باشد. اما چون نمی توان برای مصارفی چون پارکینگ و یا تجاری، طبقه نرم را در طبقه آخر قرار داد، باید در صورت قرارگیری طبقه نرم در این طبقات، مقاوم سازی طبقات نرم بسیار جدی گرفته شوند.

مقدمه
زلزله به عنوان یک پدیده مخرب در اکثر مناطق دنیا ایمنی سازه ها و زندگی ساکنان آن را در معرض تهدید قرار داده است، به طوری که کاهش خسارات جبران ناپذیر پدیده زلزله همواره هدف نهایی محققین و دانشمندان علم مهندسی زلزله بوده است. عامل زلزله موجب اهمیت طراحی سازه ها در کشورهای لرزه خیز می باشد. اصولاً طرح لرزه ای سازه ها بدون داشتن درک درستی از نحوه ی خرابی‌های ایجاد شده توسط زلزله، غیر ممکن است. طرح لرزه ای فقط عبارت از تحلیل، محاسبه و برآورده کردن شرایط آیین نامه نیست بلکه پارامترهای متنوع دیگری نیز در آن دخالت دارند. آگاهی دقیق از رفتار ساختمان ها در زلزله موضوع اساسی در علم مهندسی زلزله است. بررسی انواع خرابی‌های ایجاد شده بر اثر زلزله های گذشته، همواره یکی از زمینه های مهم در مهندسی زلزله بوده است. دلایل این امر عبارتند از روزآمد کردن آیین نامه های طراحی و نیز آموختن درس هایی که مانع از خسارت های مشابه در زلزله های بعدی شود. وقوع زمین لرزه آزمونی طبیعی برای رفتار سازه بوده و همواره به عنوان مهمترین رخداد در زمینه مهندسی زلزله مورد توجه مهندسان بوده است. آشنایی و توجه دقیق به مکانیزم های مختلف خرابی و شکست، یکی از ابزار عمده برای روزآمد کردن آیین نامه های طراحی است. از این آزمایش طبیعی می-توان برای طراحی و ساخت بهینه سازه ها استفاده کرد.
ایران نیز به دلیل قرارگیری بر روی کمربند زلزله آلپ- هیمالیا جزء کشورهای لرزه خیز محسوب می شود که هر چند سال یکبار زلزله ای ویرانگر در نقاط مختلف کشور رخ می دهد. در بین سال های 1900 تا 2010 میلادی 13655 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر در ایران رخ داده که از این تعداد 117 زلزله با بزرگای بیشتر از 6 ریشتر بوده است. ممکن است گاهی این تصور پیش آید که زلزله قاتل جان انسان-هاست. اما واقعیت چیز دیگری است: این زلزله نیست که جان انسان ها را می گیرد، بلکه سازه های ضعیف مسبب آن هستند. بنابراین باید رفتار سازه ها را در زلزله بیشتر شناخت و آیین نامه ها و روش های اجرایی را بهبود بخشید.
در اثر زلزله، انرژی زیادی از درون زمین آزاد شده که این انرژی باعث تکان خوردن صفحات پوسته می گردد. لرزش و تکان زمین باعث به وجود آمدن پارامترهای زمین (جابجایی، سرعت و شتاب) می شود. در مورد زلزله آنچه که باعث حرکت سازه می شود تکان های زمین بوده و هیچ نیروی خارجی به سازه وارد نمی شود. پس از تکان زمین، ابتدا پی و سپس ستون ها و در نهایت سقف ها تکان می خورند بنابراین انرژی زلزله به صورت جابجایی به پی سازه وارد می شود و چون سازه دارای جرم قابل ملاحظه ای می-باشد، این جرم سازه است که منجر به ایجاد شتاب، حرکت سازه و نیروی اینرسی در سازه می گردد. با تکان پی، جابجایی به اندازه Δ در سازه ایجاد می شود که ابتدا ستون ها و سپس سقف ها دچار این جابجایی می شوند.

فهرست مطالب:فصل اول: تئوری مساله
-11- مقدمه
1-2- اهمیت موضوع
1-3- تعریف طبقه نرم
1-4- سابقه طبقه نرم در آیین نامه های مختلف
1-5- مروری بر پیشینه تحقیقاتی
1-6- ویژگی های طبقه نرم
1-7- عوامل موثر بر ایجاد طبقه نرم
1-7-1- اثر میانقاب ها و دیوارهای جدا کننده
1-7-2- اثر ارتفاع
1-8- چگونگی طراحی برای جلوگیری از ایجاد طبقه نرم
1-9- تجزیه و تحلیل نیروهای وارد به طبقه نرم
1-10- علت و مکانیسم خرابی
1-11- عوامل موثر در تشدید خرابی
1-12- خرابی های مشابه خرابی های سازه های دارای طبقه نرم
1-13- فصل های مختلف پژوهش
فصل دوم: کلیات مدلسازی
2-1- مقدمه
2-2- معرفی قاب های مورد مطالعه
2-3- محاسبه ضریب زلزله در قاب های مورد مطالعه
فصل سوم: تحلیل طیفی
3-1- مقدمه
3-2- محاسبه میزان سختی طبقه در قاب های مدلسازی شده
3-3- آنالیز دینامیکی خطی طیفی
3-4- اثر طبقه نرم بر جابجایی سازه
3-5- اثر طبقه نرم بر دریفت سازه
3-6- اثر طبقه نرم بر نيروهاي داخلي سازه
3-7- اثر طبقه نرم بر زمان تناوب مودهای سازه
3-8- صحت سنجی
فصل چهارم: تحلیل استاتیکی غیرخطی
4-1- مقدمه
4-2- آنالیز استاتیکی غیرخطی
4-3- روش ضرایب فما 356
4-3-1- محاسبه ضرایب فما 356 و جابجایی هدف
4-3-2- مدول رفتار دوخطی نیرو تغییر مکان در استاندارد فما 356
4-4- الگوی بار جانبی
4-5- سطوح عملکرد لرزه ای سازه
4-6- نحوه مدلسازی برای تحلیل استاتیکی غیرخطی (پوش-آور)
4-7- تجزیه و تحلیل نمودارها
4-7-1- تاثیر حرکت طبقه نرم به سمت بالا بر منحنی ظرفیت سازه
4-7-2- تاثیر افزایش ارتفاع طبقه نرم بر منحنی ظرفیت سازه
4-7-3- چگونگی پخش مفاصل پلاستیک در سازه
4-8- صحت سنجی
فصل پنجم: تاثیر خرابی طبقه نرم بر محیط زیست
5-1- مقدمه
5-2- تاثیر سازه های بتنی دارای طبقه نرم بر آلودگی هوا پس از زلزله1
5-3- کاربرد نانوتکنولوژی برای کنترل ذرات معلق و جلوگیری از آلودگی هوا
فصل ششم: جمع بندی و ارائه پیشنهاد
6-1- خلاصه و جمع بندی
6-2- نتایج
6-3- پیشنهادهایی جهت ادامه کار
منابعپشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.