تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل

تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل دانلود تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل، در قالب word قابل ویرایش و در 18 صفحه. توضیحات: بکرزایی بکرزایی نوعیتحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل|35019431|sarzamindoost|تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل ,تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل,تولید مثل زنبور عسل,دانلود تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل ,دانلود تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل,دانلود تولید مثل کندوی زنبور عسل
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل

تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل

دانلود تحقیق تولید مثل و تشکیلات کندوی زنبور عسل،

در قالب word قابل ویرایش و در 18 صفحه.توضیحات:

بکرزایی

بکرزایی نوعی تولید مثل در جانداران است که در آن تخمک بدون آنکه بوسیله گامت نر تلقیح شود، خودبخود تقسیم شده و به جاندار جدید ، تبدیل می‌شود که این نوع تولید مثل هم در گیاهان و هم در جانوران دیده می‌شود.

دید کلی

در هر جاندار ، اعم از اینکه تک جنسی باشد یا هرمافرودیت ، بسیار اتفاق می‌افتد که نتوانند جفت مناسبی پیدا کنند. بیشتر چنین گامتهای ناموفقی پس از اندک زمانی متلاشی می‌شوند. اما در موارد استثنایی ، گامتهای منفرد می‌توانند رشد کنند و افراد بالغ طبیعی بوجود آورند. این پدیده را بکرزایی (Parthenogenesis) گویند. از آنجا که هیچ جاندار نری در این نوع تولید مثل شرکت ندارد تا ماده ژنتیک خود را به اشتراک بگذارد، فرزندان حاصل کاملا شبیه مادر هستند و در واقع یک کلون هستند. در طبیعت کلونها در نتیجه تولید مثل غیر جنسی پدید می‌آیند. بکرزایی ، شکل ویژه‌ای از کلون کردن است که به انواع تولید مثل تعلق دارد.

بکرزایی در چه جاندارانی رخ می‌دهد؟

و...