تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران

تحقیق با موضوع بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران، در قالب ورد ، در 37 صفحه، قابل ویرایش، مقدمه: بدون ترديد توسعه و پيشرفت جوامع تا حد زيادي به نيرتحقیق بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران|39030335|sarzamindoost|تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران ,پروژه بررسی بزهکاری دختران,پاورپوینت بررسی بزهکاری دختران,تحقیق پیشگیری بزهکاری بین دختران,بزهکاری در بین دختران دبیرستانی,اعتیاد در بین دختران
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران

تحقیق با موضوع بررسی عوامل مؤثر بر بزهکاری‌های شایع بین دختران،
در قالب ورد ، در 37 صفحه، قابل ویرایش،
مقدمه:
بدون ترديد توسعه و پيشرفت جوامع تا حد زيادي به نيروي انساني سالم، متعهد، متخصص و جوان در آن جوامع بستگي دارد. اما يكي از عواملي كه در نابودي نيروي انساني، به‌ویژه جمعيت جوان و فعال جوامع سهم بسزايي دارد، پديده بزهكاري نسل جوان است. نوجوانان و جوانان بزهكار، فرصت‌هاي جبران‌ناپذيري را از حيث تحصيل و اشتغال از دست مي‌دهند كه اين امر به سهم خود آثار و عواقب ناخوشايندي را براي زندگي آتي آنان به دنبال دارد. دوره نوجوانی زمانی است که برخی رفتارها و هیجان‌های مشکل‌آفرین شروع یا تشدید می‌شود تغییرات زیستی، روانی و اجتماعی که در این دوره روی می‌دهد، می‌توانددر رشد چنین رفتارها یا هیجان‌هاتأثیر داشته باشد. نیاز به امنیت در همه جوامع و کشورها مخصوصاً در بین قشر کودک و نوجوان از ارزش بسیار بالایی برخوردار است نوجوانان همواره درصد قابل‌توجهی از جامعه را تشکیل داده‌اند و سن ارتکاب به جرم در سالهای اخیر در حال کاهش بوده است.
نوجوانان در معرض خطر، محصول نابسامانی‌های حاکم بر جامعه‌اند که رفتارشان در مغایرت با هنجارهای اجتماعی وصف مجرمانه به خود گرفته و «معارض با قانون» شناخته می‌شوند (مؤذن زادگان، 1383).
پديده بزهكاري نوجوانان باعث تباهي بسياري از فرزندان و آينده‌سازان جامعه مي‌شود، هزينه‌هاي كلان و گزافي را بر جامعه تحميل مي‌كند جامعه را از داشتن نيروي انساني كارآمد، متخصص و متعهد محروم مي‌سازد امنيت جامعه را به مخاطره مي‌اندازد و بالاخره مشروعيت نظام سياسي، اجتماعي و فرهنگي كشور را زير سؤال مي‌برد.