دانلود برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 215 صفحه جزوه برق و تأسیسات آسانسور مقدمه: برق یا الکترونیک صورتی بسیار مناسب از انرژی است که دارای مشخصات زیردانلود برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص|40108425|sarzamindoost|دانلود برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص,تحقیق برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص,مقاله برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص,برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص
با ما همراه باشید با موضوع دانلود برق و تأسیسات آسانسور و نیروگاه 217 ص

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 215 صفحه

جزوه برق و تأسیسات آسانسور مقدمه: برق یا الکترونیک صورتی بسیار مناسب از انرژی است که دارای مشخصات زیر می‌باشد 1- به سادگی قابل انتقال است 2- روشهای مناسب و با بازدهی بالا برای تولید آن وجود دارد 3- مصرف آن به سادگی امکان پذیر است این انرژی در واقع از پتانسیل لازم برای ایجاد یک ولتاژ مهیا می‌گردد.
انرژی الکتریکی بر حسب ولتاژ و جریان قابل بیان است اگر مصرف کننده ، جریان را تحت ولتاژ مصرف نماید انرژی الکتریکی که مصرف می‌شود از رابطه زیر به دست می آید: تعاریف اولیه : بار الکتریکی – خاصیت فیزیکی ذرات بنیادی( همانند الکترون و پروتون ) در جذب و دفع همدیگر می باشد.
واحد بار الکتریکی کولن است که کولن بر حسب آمپر تعریف می شود، یه این منظور کل باری که از یک مقطع سیم طی یک ثانیه می گذرد اندازه گیری می شود.
1 کولن باری است که طی یک ثانیه از سیمی با جریان 1 آمپر می گذرد .
الکترون باری به اندازه و پروتون باری به اندازه دارد.
میدان الکتریکی – اگر بار آزمونی را در فضای نزدیک میله بارداری قرار دهیم یک نیروی الکترواستاتیک بر آن وارد خواهد شد.
در این صورت می گوئیم که در این فضا میدان الکتریکی وجود دارد.
مفهوم میدان الکتریکی – اگر ذره بارداری در میدان الکتریکی قرار گیرد شروع به حرکت می کند الکترون در خلاف میدان و بار مثبت در جهت میدان حرکت می کند.
اساس ایجاد میدان مغناطیسی حرکت چرخشی الکترون است.
اگر باری در میدان مغناطیسی قرار گیرد حرکت نمی کند اما اگر یک قطب مغناطیسی در میدان مغناطیسی قرار گیرد شروع به حرکت می کند.
اگر بار یا میدان در میدان مغناطیسی در حال حرکت باشد بر بار نیرو وارد می شود.
در عمده ژنراتورها یک سیم پیچ وظیفه تولید برق را از روی تغییرات شاری که توسط یک آهنربا با یک سیم پیچ مولد میدان ایجاد می شود بر عهده دارد به همین خاطر ژنراتورها به دو دسته آهنربای ثابت premanent magnet و یا با سیم پیچ تحریک گروه بندی می شوند.
در نیروگاه ها از انرژی پتانسیل نهفته در بخار، آب، باد، انرژی هسته ای، موج و تبدیل آن از فرم مربوط به خودش ، به فرم انرژی الکتریکی برق تولید می کنند.
پتانسیل الکتریکی – میدان اطراف میله باردار را نه تنها به وسیله میدان الکتریکی ( برداری ) E بلکه به وسیله یک کمیت نرده ای مانند پتانسیل الکتریکی V نیز می توان توصیف کرد.
جریان – موضوع انتقال بار یا بار متحرک ، در مطالعه مدارهای الکتریکی اهمیت حیاتی دارد، زیرا در انتقال بار از نقطه ای به نقطه دیگر ، انرژی هم جابجا می شود.
خطوط انتقال توان ، نمونه عملی این انتقال انرژی است.
امکان تغییر آهنگ بار به همین اندازه مهم است، زیرا از آن در مخابرات و برای انتقال اطلاعات استفاده می شود.
این فرآیند اساس سیستم های مخابراتی مثل رادیو ، تلوزیون و دورسنجی است.
جریان یک مسیر مجزا ، مثلاً یک سیم فلزی ، علاوه برمقدار عددی ، جهت هم دارد.
جریان آهنگ عبور بار از یک نقطه مرجع در یک جهت خاص است.
واحد پتانسیل الکتریکی ولتاژ Vو واحد جریان الکتریکی آمپر A می‌باشد واحد انرژی الکتریکی ژول است.
توان الکتریکی – ریت مصرف ان