دانلود تحقیق سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 88 صفحه مقدمه : در طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری مهمترین موضوعی كه وجود دارد این است كه بتواندانلود تحقیق سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری|40108646|sarzamindoost|دانلود سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری,تحقیق سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری,مقاله سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری,سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری
با ما همراه باشید با موضوع دانلود تحقیق سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 88 صفحه

مقدمه : در طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری مهمترین موضوعی كه وجود دارد این است كه بتوانیم سیگنال فرستاده شده را به بهترین كیفیت دریافت كنیم و بیشترین شباهت بین سیگنال خروجی و ورودی برقرار باشد و در سیگنال صوت و تصویر اینكه شنونده و بیننده بهترین تصویر ممكن و با كیفیت ترین صدا را دریافت كند.
هر قدر هم كه یك سیستم گیرنده با دقت و كیفیت طراحی شود باز هم به علل مختلف خروجی ها بطور كامل دلخواه ما نخواهد بود و اعوجاج سیگنالها و نویز محیط خروجی را خراب خواهند كرد سعی طراحان به این است كه ادواتی را به مدار اضافه كنیم تا اینكه خروجی ها به سیگنال ایده آل نزدیك شود .
یكی از این مدارات متعادل كننده EQUALIZER است در بحث حاضر ما روی متعادل كننده های صوتی متمركز خواهیم شد كه در فركانس صوت یعنی 20هرتز تا 20 كیلو هرتز كار می كنند .
امروزه تمام ادوات صوتی مانند رادیو ، ضبط ، اكو ،آمپلی فایر و .
.
.
مدارات متعادل كننده به انواع مختلف دیجیتال و آنالوگ وجود دارد .
كه از لحاظ تعداد كانالهای فركانسی نیز گوناگون می باشند بسته به نیاز معمولا از 3 كانال تا 20 كانال در صورت امكان دیده می شود كه هر چه تعداد كانالها بیشتر باشد امكان كار روی صوت بیبشتر می شود در عین حال هزینه و حجم مدار وسیعتر خواهد شد.
اصول كار اكولایزر بر اساس فیلترهای میان گذر می باشد كه برای هر كانال فیلترهایی در نظر گرفته می شود در پروژه جاری سعی شده است كه سیگنال صوت و روشهای تولید ان بررسی شود ضمن اینكه به ورودی و خروجی مدارات صوتی یعنی میكروفون و بلندگو نیز توجه شده است .
سپس به معرفی اكولایزر و نحوه كار كردن و روشهای ساخت آن پرداخته شده و همچنین بررسی انواع فیلترها و فیلترهایی كه در پروژه جاری به كار رفته و طراحی آنها پرداخته شده است .
در ادامه به نحوه ساخت و پیاده سازی و طراحی این مدار 6 كاناله توضیح مدار و قسمتهای مختلف آن و توضیح در مورد آمپلی فایر بكار رفته در آن LM380 پرداخته شده است .
فصل اول معرفی سیگنال صوت : صوت عبارت از ارتعاشاتی است كه قابل شنیدن باشد و این ارتعاشات را اجسام مادی مرتعش در اطراف خود منتشر می سازند .
مبحثی از فیزیك كه در آن از پدیده صوت بحث می شود اكوستیك نام دارد .
هر گونه صوتی را كه در نظر بگیریم از لحاظ احساسات مربوط به حس شنوایی دارای سه خاصیت اصلی است : شدت ،ارتفاع و طنین صوت شدت صوت تاثر از انرژی صوتی است كه به عوامل مختلفی بستگی دارد : مقدار انرژی است كه در واحد زمان از واحد سطح عمود بر امتداد انتشار عبور می كند دامنه ارتعاشات فركانس ارتعاشات جرم واحد حجم از حجم جسم مرتعش سرعت انتشار صوت در جسم مرتعش شدت صوت را ممكن است به كمك خاصیت رزنانس زیاد كرد یعنی : هر گاه در پهلوی جسم A كه قابلیت ارتعاش كردن دارد جسمی مانند B را به ارتعاش در می آوریم اگر پریود مخصوص یكی از ارتعاشات آزاد جسم A مساوی باشد باید پریود ارتعاش جسم B در این صورت جسم A نیز به ارتعاش درخواهد آمد این پدیده را رزنانس و جسم A را رزناتور گویند .
قدرت منابع صوتی : از روی محاسبه شدت صوت در یك نقطه معین می توان به قدرت منبع آن پی برد این موضوع برای انتخاب محل نطق و خطابه و موزیك و غیر آن دارای كمال اهمیت ا