دانلود گزارش كارآموزی نصب و راه اندازی و طراحی آسانسور

فهرست مطالب خلاصه ی گزارش كارآموزی فصل اول تاریخچهی شركت آسانسور و تاریخچة آن تاریخچه آسانسور در ایران فصل دوم اصول عملكرد آسانسور نیازها و سلایق کودکان در طراحدانلود گزارش كارآموزی نصب و راه اندازی و طراحی آسانسور|40249153|sarzamindoost|گزارش كارآموزی در مورد شركت نوین صنعت نیک رو,نصب آسانسور,راه اندازی آسانسور,طراحی آسانسور,تاریخچه شركت نوین صنعت نیک رو,اصول عملكرد آسانسور
با ما همراه باشید با موضوع دانلود گزارش كارآموزی نصب و راه اندازی و طراحی آسانسور

فهرست مطالب

خلاصه ی گزارش كارآموزی

فصل اول

تاریخچه‌ی شركت

آسانسور و تاریخچة آن

تاریخچه آسانسور در ایران

فصل دوم

اصول عملكرد آسانسور

نیازها و سلایق کودکان در طراحی آسانسور

سیستم محرکه آسانسورهای سریع

آسانسور چی خاطره ای كه كم كم ازنگاه ها محو می شودتحلیل عملکرد پرده گوش و ناراحتی فشار گوش برای آسانسورهای فوق سریع.

نكاتی پیرامون نصب آسانسورهای هتل

گزارش كارآموزی

انواع آسانسورها به 2 نوع كششی و هیدرولیكی تقسیم می گردند كه نوع كششی دارای كادر وزنه و تجهیزات جانبی می‌باشد هنگامی كه كابین و وزنه‌ی تعادل در مقابل هم قرار می‌گیرند باید با نصف ظرفیت بالانس شود. درها به دو نوع اتوماتیك و نیمه اتوماتیك تقسیم می‌گردند.

اتوماتیك : سانترال یا تلسكوپی هم نامیده می‌شوند و درهایی هستند كه از وسط باز می‌شوند. همچنین درهایی كه به سمت چپ یا به سمت راست باز می‌شوند (چپ بازشو یا راست باز شو) نیز اتوماتیك‌اند اما نیمه اتوماتیك درهایی هستند كه از داخل نیز دارای حفاظی می‌باشند مثل درهای جمع شو كه به درهای یخچالی هم معروفند (بازشو در پارگرد دارند)

انواع موتورهای مرسوم در بازار شامل اكلمپ 5/5 كیلو وات، مونتاتری 5/5 كیلووات آلبرتوساتی (هرسه از ایتالیا) شیندلر از آلمان و اسپانیا و نوا MJT، جكو، و آكار تركیه می‌باشند.

فصل اول

تاریخچه شركت

این شركت در تاریخ 11/7/79 تحت عنوان فروش، نصب و راه اندازی طراحی آسانسور و پله برقی و بالابر به شماره‌ی ثبت 176121 با مسئولیت محدود به ثبت رسیده است و در تاریخ 16/11/81 افتخار عضوین در سندیكای آسانسور و پله برقی را داشته و در سال 83 موفق به اخذ پروانه‌ی طراحی مونتاژ از وزارت صنایع و معادن استان تهران گردیده و همچنان یكی از شركتهای كارآمد در عرصه‌ی آسانسور فعالیت می‌كند و همچنین رزومه‌ای از كارهای این شركت به صورت :

1- پروژه ارغوان واقع در خیابان اشرفی اصفهانی متعلق به شركت بازار مصالح شهرداری تهران 4 دستگاه 10 توقف.

2- پروژه 190 D وابسته به بنیاد تعاون مسكن وزارت نیرو و بیت رهبری واقع در مینی سیتی شهرك قائم 3 دستگاه 12 توقف.

3- پروژه سپهر 1 و 2 متعلق به شركت مجتمع خانه سازی رزمنده واقع در مینی سیتی شهرك شهید محلانی 4 دستگاه 6 توقف.

4- ساختمان متعلق به موسسه میثاق بصیرت واقع در میدان نبوت 7 توقف.

5- 12 دستگاه آسانسور متعلق به ساختمان سازمان حج زیارت.

6- كارخانه ریسندگی الیاف هامون واقع در زنجان آسانسور 2 تن 6 توقف.

7- پروژه بانك مركزی اراك.

8- پروژه سیلوی خرم آباد 60 متری.

9- پروژه فروشگاه شهروند شهر ری وابسته به شهرداری 2 دستگاه باربر 2 تن و یكدستگاه پانوراما (كابین شیشه‌ای 16 نفره سیستم VVVF)

مخترع آسانسور

از منارهای بلند کلیساهای قرون وسطی چنین برمی آید که معماران و سازندگان بنا از صدها سال پیش قادر به ساخت بناها و ساختمان های بلند بوده اند. اما یک عامل بازدارنده وجود داشت که مانع از ساخت ساختمان های بلند به عنوان محل کار یا زندگی مردم می شد. این عامل بازدارنده چیزی نبود جز پله. یک مکانیک آمریکایی به نام الیشا گونوذ اتیس، تحولی را در این زمینه به وجود آورد.

اختراع اتیس بسیار ساده بود. یک چرخ ضامن دار که در صورت پاره شدن طناب، مانع از سقوط کامل اتاقک آسانسور می شد و اتاقک تنها به اندازه چند پا با فشار می افتاد. او اختراع خود را در سال ۱۸۵۴ میلادی در نمایشگاه نیویورک به نمایش گذاشت. اختراع او سرآغاز استفاده از آسانسورهای بی خطر بود.

آسانسور و تاریخچة آن

آسانسور وسیله حمل و نقل عمودی است مه با سیستم تعلیق و تعادل نیروی محرکه عمل جابه جایی انجام می دهد در واقع برای آشنایی بیشتر با این وسیلهباید گفت که بشر در قرن های گذشته از بالابر استفاده کرده است اما پایه گذار علمی و طراح آسانسور امروزی دانشمند و ریاضی دان بزرگ اتوود است که با ساختن ماشین اتوود که عبارت بود از دو وزنه که با یک نخ به یکدیگر مربوط می شدند و روی قرقره ها بالا و پایین می رفتند توانست طرج ابتدایی یک آسانسور را ارائه دهد اما اولین آسانسور به شکل امروزی که دارای ترمز ایمنی بود توسط اوتیس در آمریکا ساخته و آزمایش شده و سپس بعد از آن دیگران نیز به ساخت انواع آسانسور دست زدند و صنعت آسانسور شکل گرفت نکاتی درباره ایمنی و استفاده از آسانسور آسانسور راننده یا خلبان ندارد و به صورت شبانه روز آماده کار می باشد مسافرین بیرون آسانسور فرمان احضار می دهند و مبدا و مقصد را مشخص می نمایند و در زمان مناسب پاسخ می دهد بنابراین فشارهای مجدد بر روی دکمه های احضار کابین کاری بیهوده است مسافرین درون کابین فرمان حرکت می دهند و مقصد را مشخص می نمایند این وسیله قادر به شناسایی مسافرین از نظر سن قد مونث و یا مذکر و بیمار یا سالم بودن و میزان وزن دقیق مسافرین نمی باشد اذل در پاره ای از موارد به وسیله بسیار خطرناکی تبدیل می شود دکمه های فرمان در محلی نصب شده است که کودکان کمتر از هفت سال قادر به احضار و صدور فرمان نباشند ولی همواره باید به خاطر بسپاریم که هرگز کودکان به تنهایی نباید از این وسیله استفاده نمایند با ایجاد شرایط مناسب فضای بازی و گاهی مذاکره دست جمعی با کودکان و نوجوانان باید به صورت جدی و کامل از بازی با آسانسور جلوگیری نماییم در هنگام استفاده از آسانسور حتما باید به...