پاورپوینت حسابداری مدیریت (آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه)

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 59 صفحه حسابداری مدیریت(آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه) ABC مقدمه تحولات سریع در صپاورپوینت حسابداری مدیریت (آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه)|40262133|sarzamindoost|دانلود پاورپوینت حسابداری مدیریت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه,بررسی حسابداری مدیریت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه,پاورپوینت جامع و کامل حسابداری مدیریت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه,کاملترین پاورپوینت حسابداری مدیریت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه,پکیج پاورپوینت حسابداری مدیریت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه
با ما همراه باشید با موضوع پاورپوینت حسابداری مدیریت (آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه)

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 59 صفحه

حسابداری مدیریت(آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه)
ABC مقدمه تحولات سریع در صنایع تولیدی جهان ، شامل رقابت سنگین در بازارهای جهانی ، نوآوریهای تکنولوژی و پیشرفت سیستمهای کامپیوتری بوده است . این تحولات موجب شده است که شرکتهایی که توان هم آهنگ کردن عملیات خود را باشرایط جدید داشته اند بصورت شرکتهایی موفق جهانی درآیند و شرکتهای که چنین توانی را نداشته اند از بازار رقابت خارج شوند.
در شرایط جدید ، حسابداران مدیریت نیز ناچار از ابداع و بکارگیری روشها و سیستمهایی بوده اند که جوابگوی نیازهای روز شرکتها باشد و از جمله این روشها :
)شباهنگ،رضا،1311،حسابداری مدیریت1390)
-1 هزینه یابی بر مبنای فعالیت (ABC)


هزینه یابی بر مبنای فعالیت Activity Based Costing تعریف ABC هزینه یابی بر مبنای عملیات، از روش های نوین هزینه یابی است .
این روش با بررسی فعالیتهایی که مستقیما“ در فرایند عملیاتی دخالت دارند، به ارائه اطلاعات دقیق بهای تمام شده می پردازد. تاریخچه ABC از اوایل دهه 80 سازمانها به این نتیجه رسیدند که برای بقای خود و ارائه خدمات برتر به مشتریانشان بایستی شیوه و فرایندهای خود را بهبود بخشند و ضمن افزایش مستمر کیفیت هزینه ها را به نحو قابل قبولی پایین آورند.
تفکر ایجاد ارتباط بین هزینه ها و فعالیتها در اواخر دهه 60 و اوایل 70 در آثار سالومنز و استاباس دیده شده است اما به صورت آکادمیک در دهه 80 مطرح شده است. مفاهیم ABC ABC چیست ؟
هزینه یابی بر مبنای فعالیت كه داخل ساختار سیستم حسابداری هزینه قرار می گیرد.
آیا ABC یک روش ارزیابی موجودی کالا است؟
این روش می تواند همانند روش های سنتی برای ارزیابی موجودی کالا استفاده گردد.یا با کمک سیستمهای کامپیوتری فقط برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای تصمیمات مدیران استفاده شود.
اگر ABC به عنوان یک مدل حمایتی برای تصمیم گیری،فقط یکبار در سال انجام شود دیگر نمی تواند یک روش ارزیابی موجودی کالا محسوب گردد.
اگر ABC کاملا" جایگزین سیستم هزینه یابی سنتی گردد، به یک روش ارزیابی موجودی کالا تبدیل می گردد.
مفاهیم ABC آیا ABC یک روش تجمیع هزینه است؟
روشهای تجمیع هزینه:
هزینه یابی سفارش کار
هزینه یابی فرایند
هزینه یابی بر مبنای فعالیت یک روش تجمیع هزینه نمی باشد بنابراین جایگزین این روشها نمی شود. اما ABC برای افزایش دقت هزینه های محصول که هم در هزینه های سفارش کار و هم هزینه یابی فرایند مشخص شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. مفاهیم ABC هزینه های ثابت و متغیر در ABC چگونه هستند؟
ABC به هزینه ها براساس یك چشم انداز بلند مدت می نگرد. در حالیكه در نگرش بلند مدت هزینه ثابت وجود ندارد و همه هزینه ها متغیر هستند.

ABC چگونه هزینه های ثابت و متغیر را در بر می گیرد؟
هزینه های فعالیتهای ثابت و متغیر می توانند شناسایی و با استفاده از نرخ های مبتنی بر فعالیت به محصولات و خدمات مرتبط شوند. ( نرخ های جداگانه برای هزینه های ثابت و متغیر در نظر گرفته شود.) ABC و تخصیص هزینه سربار در بحث و گفتگوهای مدیران به منظور تصمیم گیری همواره بر اهمیت ارقام صحیح در مورد هزینه های تولید و بازاریابی تاكید می شود.
ارقام مربوط به بهای تمام شده با توجه به نحوه تخصیص هزینه های سربار به محصولات و خدمات به نحو چشمگیری متفاوت می باشد.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.